
Előzőleg közzétettem honlapunkon a Csili Kaktuszgyűjtő Szakkörének 1975-ben megjelent Évkönyvét. Többen kérdezték, érdeklődtek, honnan a Csili elnevezés? Volt, aki a Chile országnévben keresett magyarázatot a hangzás hasonlósága miatt. A megfejtés ennél egyszerűbb. Azt az utcát, ahol felépült az előbb említett Művelődési Ház, valamikor Csillag utcának nevezték, s ennek rövidítéséből született a „csili” közkeletű és kedvelt név. A Ház hivatalos neve időközben többször is változott, de a „csili” ma is használatos.
A Pesterzsébeti Vasas Művelődési Ház Kaktuszgyűjtő Szakkörének könyvtárunkban fellelhető Tájékoztatóiból most ebben az I. részben 15 db Tájékoztató olvasható eredeti megjelenésük sorrendjébenkereshető pdf-be digitalizált változatban .
A tapasztalható hiányok nem állnak rendelkezésünkre, ezért örömmel vennénk, ha azokat, vagy egyes példányait megküldené részünkre az, akinek birtokában fellelhető. A digitalizálás menete sérülést nem okoz, ezért a megküldött példányokat abban az állapotban küldjük vissza tulajdonosának, amilyenben megkapjuk. Segítségüket előre is köszönjük!
A Tájékoztatók digitalizálását Ficzere Miklós végezte, abban a reményben, hogy ez a közös kincs mindenki okulására és ismeretei bővítésére szolgál.
Ficzere Miklós, Debrecen, 2012.december 11.

-
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hozzászólások
Re: A Pesterzsébeti Vasas Művelődési Ház Kaktuszgyűjtő...
#9 | Dr. Gyúró Zoltán | 2012. 12. 11. k - 22:21 |
|
|
|
Honlapjuk címe is őrzi becenevüket: http://www.csili.hu